Slovo majitelů

V roce 2017 jsme oslavili 25 let Air Parku Zruč. Letadla zachraňujeme a sbíráme od roku 1990, ale zde ve Zruči jsme od roku 1992.

Při současném vzhledu muzea se nově příchozímu zdá neuvěřitelné, že tohle udělali 2 lidé! Logicky si může myslet, že to jsou nějací zbohatlíci – milionáři, co si na to najímají firmy a spolupracovníky. Omyl, přátelé! To vše udělaly naše 4 ruce – moje a synovo! Co je neuvěřitelné, je naše vytrvalost, píle, šikovnost a znalosti. Většina lidí tyto 4 vlastnosti nemá! Vítězí pohodlnost, jednoduchost, zábava a vypočítavost. To je smutná realita dnešní doby.

My dva jsme si nikdy nepomysleli, že bychom mohli udělat takovéto obrovské dílo! A abychom mohli i nadále naše dílo zvelebovat, musíme udělat taková opatření, aby k nám chodili kvalitní hosté! Dosud nám každý říkal, že se „jde podívat“, ale v praxi si to každý zkoušel „užít“ podle svého. Zájem o historii většinou žádný, články o technice čte asi každý dvanáctý! Rodiny s dětmi sem chodily jako do pouťové zábavy! Místo vylepšování a oprav naší techniky spíš hlídáme všechny příchozí! Většina si neuvědomuje, že prohlíží techniku, která někomu patří a že o ni někdo pečuje! Navíc už nesmíme evidovat příchozí (kvůli nařízení EU), tak zbývá jediné – zvýšit vstupné. Je to jako za 2 krabičky cigaret a noviny. Některé podniky si přejí hodně hostů – návštěvníků. Naše zkušenost je – čím víc lidí přijde, tím více škod napáchá! Takže – děkujeme! Snad sem budou chodit jen ti, co k naší práci a technice mají úctu. Uvidíme.

Opatření a zkušenost z každodenního provozu 25 let napsal

Karel Tarantík